
Więcej osób z niepełnosprawnością będzie mogło rozliczyć ulgę rehabilitacyjną za używanie samochodu. Kwota pozostaje bez zmian. Koniecznie też osoba niepełnosprawna lub mająca ją na utrzymaniu musi być właścicielem lub współwłaścicielem samochodu.
Nie więcej niż 2280 zł będzie można odliczyć od podatku za używanie samochodu przez osoby niepełnosprawne. Zmiana przepisów pozwala odliczyć kwotę w ramach ulgi rehabilitacyjnej wszystkim - bez względu na grupę inwalidzą - oraz ich opiekunom i to nie tylko za przejazdy na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne, a więc także na związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, czyli: na przejazdy do lekarza, pracy, na zakupy.
W związku z powyższym Ministerstwo Finansów nie przewiduje potwierdzania wydatków podatnika, za to przypomina, że organ podatkowy może poprosić o okazanie orzeczenia o niepełnosprawności i dowodu własności (współwłasności) samochodu osobowego.
oprac. redakcja
foto Wikipedia
Odpowiedź w sprawie zatrudniania kapelanów w szpitalach
Publikujemy Stanowisko Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w sprawie raportu Anity Kucharskiej-Dziedzic o zatrudnianiu kapelanów w lubuskich szpitalach.
Materiał ...
<czytaj dalej>Upaństwowienie szpitali? Samorząd mówi NIE!
Zarząd Województwa podjął stanowisko w sprawie planowanej restrukturyzacji podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne.
– Rząd w cieniu ...
<czytaj dalej>737 mln euro dla lubuskiego
Znamy już podział środków w ramach umowy partnerstwa na nową unijną perspektywę. Do regionów trafi 40 proc. tortu, czyli 28 ...
<czytaj dalej>Ile zarabiają księża w lubuskich szpitalach
Publikujemy komunikat poseł Anity Kucharskiej-Dziedzic na temat zatrudnienia kapelanów w lubuskich szpitalach.
W grudniu 2020 roku posłanka dr Kucharska-Dziedzic zwróciła się ...
<czytaj dalej>