piątek 26 lutego 2021     Bogumił, Aleksandra, Mirosława
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Lucynki
eGorzowska - 5838_XC4ocz0AfILMkhujPC.jpg

Tego jeszcze w Gorzowie nie było. Na początku kwietnia ruszają warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. Zgłoś się lub zaproś osobę, która m.in. pozna zasady pielęgnacji skóry i włosów, a także weźmie udział w zajęciach kulinarnych czy filcowania. To będzie świetna zabawa, która nic nie kosztuje.


Wszystko zaczęło się od akcji, którą w listopadzie wymyśliła Katarzyna Radkiewicz "Oddałeś głos? Teraz oddaj włos!". Do świąt Bożego Narodzenia 15 pań oddało włosy, które przeznaczono na peruki dla kobiet po chemioterapii. Tym samym Gorzów został włączony do ogólnopolskiej akcji warszawskiej Fundacji Rak’n’Roll – „Daj włos!”. Tuż przed Wigilią 13-letnia gorzowianka Wiktoria otrzymała własną perukę. Akcja oddawania włosów jest całoroczna. Prowadzi ją salon Montibello Super Styl Danuty Pydo przy ul. Mieszka I 54. Lucynki zrodziły się naturalnie, jako konsekwencja listopadowych działań. Wszystkie warsztaty są nieodpłatne. Akcja została pomyślana jako całkowicie charytatywna i - jak zapowiada organizatorka - będzie pierwszą, ale nie ostatnią.

- Z niekłamaną radością pragnę poinformować, że Grupa Gorzowskich Przyjaciół (roboczo przeze mnie nazwana) stanęła na wysokości zadania i zapięła na przysłowiowy ostatni guzik swoje działania. Dostaliśmy także zielone światło od Fundacji Rak’n’Roll. Dzięki temu 7 kwietnia 2015 r. rozpoczynamy w Gorzowie pierwsze warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego LUCYNKI - informuje Kasia Radkiewicz.

To ona spięła harmonogram wydarzeń. Oto plan:
7.04. 2015 g. 9.00 - warsztaty urody – Montibello Super Styl Danuta Pydo, ul. Mieszka I 54. Każda z uczestniczek będzie mogła zadbać o swoje włosy. Co godzinę po trzy warsztatowiczki. ZielonoNiebieski Team Fotograficzny (Iga i Wojtek Krajnik) uwieczni na fotografiach panie i ich nowe fryzury.

9.04. 2015 g. 12.00 – prelekcja nt. pielęgnacji skóry głowy i włosów po zabiegach chemioterapii – trycholog Kamila Zielińska Capelli Belli - Jazz Club Pod Filarami

14.04. 2015 g. 12.00 – warsztaty kulinarne - Let’s Cook Studio Kulinarne Moniki Reinhardt, ul. Niepodległości 26H/19 - dziesięć miejsc. Podczas warsztatów panie przygotują zupę krem z papryki, pomidory faszerowane fetą, kurczaka grillowanego ze szpinakiem, zielone awokado nadziewane ogórkiem, serkiem i szczypiorkiem, cukinie faszerowane mięsem mielonym i ryżem. Do tego koktajl biały na deser.

22.04.2015 g.17.00 – warsztaty filcowania – Koło Gospodyń Miejskich, Ela Jaworek – MCK ul. Drzymały. 20 miejsc. Podczas spotkania uczestniczki nauczą się wykonywać biżuterię metodą filcowania.

28.04.2015 g. 18.00 – koncert - Jazz Club Pod Filarami. Wystąpią Elżbieta Kuczyńska (wokal), Marcin Nowak (gitary) i Ziom Ziomkowski (perkusjonalia) z programem „Piekło i raj według Nohavicy” plus „Krajobraz według Zioma” oraz „Jeg...duj…Roma!” Siostry Krajnik: Hanna i Zuzanna zatańczą i ukołyszą serca w rytm cygańskiej muzyki. Ponadto Maria i Bogdan Gałwa przygotują stoisko ze zdrowymi sokami ze świeżych owoców i warzyw. To będzie wspólnie spędzony czas wszystkich uczestniczek warsztatów, ich bliskich i organizatorów.

Zapisy e-mailowe: kawi30@poczta.onet.pl przyjmuje Kasia Radkiewicz do 20 marca. Piszcie, bo warto!

redakcja


8 lutego 2015 20:43, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego?!
W menu:
- warsztaty u fryzjera? Gdy trzy lata temu przechodziłam przez chemie bałam się myć i czesać swoje włosy, a co dopiero iść do fryzjera.
- Warsztaty kulinarne? Osoba na cyklu chemi niecierpi gotować,jest wrażliwa na intensywne zapachy z kuchni.Trzy dni wymiotowałam przez zapach zupy ogórkowej, którą gotowałam.
- warsztaty filcowania? - pomysł ok, dobry sposób na zajęcie czasu.
-ale te soki warzywne i owocowe to przecież reklama produktów Betterware

Moim zdaniem Lucynki wystartowały za szybko- świetny pomysł, ale zabrakło w programie tak ważnych rzeczy jak spotkanie typu grupa wsparcia z kobietami, które przechodziły przez leczenie onkologiczne, warsztatów i rozmów z psychologiem dla chorej i najbliższych (podczas choroby ich obecność i zachowanie są niezwykle ważne). Może warto następnym razem popytać u źródeł- czego potrzebują kobiety w tym ciężkim okresie.

Pozdrawiam Księżniczka
Anonim_9926, 09.02.2015, 13:13, 188.125.245.102 ##

Księżniczko,
Panie „rollujące” raka wspólnie z nami i Fundacją Rak’n’roll to nie tylko kobiety po chemioterapii. Świadomie nie zawężaliśmy grupy docelowej. Pomoc psychologiczną w trakcie leczenia gwarantuje (a przynajmniej powinien) NFZ. Charakter LUCYNEK jest inny. Warsztaty będą cykliczne. O ich kształcie w przyszłości zadecydują „warsztatowiczki” . Jestem otwarta na ich sugestie i oczekiwania. Zachęcam zatem do współpracy, spotkania, wymiany doświadczeń. Życzę dużo zdrowia, pogody ducha i słońca w sercu.

kasia radkiewicz, 09.02.2015, 15:32, 89.228.143.113 ##

Jeżeli mogę - jako osoba najbliższa tej, która otarła się o śmierć - podpowiedzieć coś co jest bardzo istotne. Proszę przyjąć do wiadomości, że zdarza się, iż lekarze nie potrafią prawidłowo odczytać wyników badań cytologicznych i dlatego nie sygnalizują w porę zagrożeń. A każde zaniechanie w porę leczenia - z takiego, wydaje się, prozaicznego powodu - może skończyć się tragedią. I tak się, niestety, zdarza.
bytek, 09.02.2015, 16:00, 79.184.91.203 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Dzień modlitwy i pokuty
Pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 19 lutego, jest dniem pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich ... <czytaj dalej>
Chirurgia ogólna wraca do pracy
Dobra wiadomość dla pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Oddział wznawia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Auto-Elektryk" Wiesław Mysior

ul. Walczaka 106, Gorzów Wlkp.
tel. 95 724 17 17
branża: Samochody - elektromechanika <czytaj dalej>
Piotrowski Piotr Gabinet Ginekologiczny

ul. Kosynierów Gdyńskich 17, Gorzów Wlkp.
tel. 601 734 615
branża: Lekarze - ginekolodzy, położnicy <czytaj dalej>

Promuj lubuskie przez kulturę
Promocja województwa przez kulturę, sztukę i ochronę dziedzictwa narodowego – ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. ... <czytaj dalej>
O tym trzeba rozmawiać!
Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na ... <czytaj dalej>
Tragiczny finał
Drugą połowę minionego tygodnia zdominowała w Gorzowie sprawa 80-letniego mężczyzny, ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 2b.jpg
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Mach Mach, czyli Machiavelli Machulskiego
Na ten dzień czekałam jak wielu innych z utęsknieniem. Już ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_6337:
Mądrala, która czeka tylko, by wylać żółć. Daj sobie trochę luzu. Świat od razu będzie fajniejszy <czytaj dalej>
Anonim_5386:
Dwie śmieciarki w pogotowiu. <czytaj dalej>
Anonim_5386:
Jak można mieć depresję, skoro w Polsce nie ma problemów ? Gospodarka kwitnie, wyprzedza Japonię. <czytaj dalej>
Anonim_3962:
Wiesz to się bardzo łatwo udziela takich rad po fakcie. Zresztą nie wiemy jak bardzo rodzina była w to zaangażowana i jakie informacje o pacjenci <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Bardzo dobra reakcja czerwonego szpitala w spr swojego personelu. Nie wiem czy nie powinno zostac wszczete postępowanie dowodowe o nieumyślne doprow <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej