sobota 21 września 2019     Hipolit, Mateusz, Daria
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Prezes GRH zajeździ nam bulwar
eGorzowska - 4111_6vByeXapOnBs7tvMPAk.jpgNiektórzy mówią, że to lans. Dla mnie żenada. Młody wiekiem i stażem prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego Mariusz Domaradzki zajeździ nam gorzowski cud, czyli bulwar nad Wartą.

Na bulwarze przywróconym miastu dzięki unijnym środkom, bywam ostatnio dość często. Lubię przysiąść przy filiżance kawy, podyskutować, odpocząć. Niestety, nie ma dnia, by po miejscu przeznaczonym do spacerów i odpoczynku, nie jeździły jakieś samochody. A bo to komuś trzeba naprawić klimatyzator, a to dowieźć towar, a to coś zabrać. Nie sprzyja to atmosferze odpoczynku i powinno być jakoś uregulowane. Na całym świecie są takie miejsca, ale ruch kołowy jest tam prowadzony w wyjątkowych sytuacjach i w wyznaczonych godzinach. Tak można również u nas. Wystarczy pomyśleć.

Ale jeśli jestem w stanie zrozumieć którąś z wyżej wymienionych wyższych konieczności, tak nie pojmę, dlaczego sam prezes GRH Mariusz Domaradzki urządza sobie przejażdżki po bulwarze swoim białym autem. Kiedy w czwartek zadałam mu pytanie, dlaczego jeździ po terenie, który nie jest przeznaczony do ruchu kołowego, z naiwnością dziecka powiedział, że robi to trzy razy dziennie, bo musi pilnować pracowników, a potem jeszcze jechać pod cmentarz i że w ogóle ma tyle roboty z tym pilnowaniem, że nie ogarnia. Trochę mi to przypomniało dowcip z robotnikiem, który biega z pustą taczką, bo nie ma kiedy załadować.

Pan prezes próbował jeszcze żartować ze swojej masy ciała, którą musi jednak wozić i nawet nie próbował zrozumieć, że bulwar to nie tor samochodowy ani rozległy obszar, którego nie mógłby pokonać na własnych nogach w jakieś maksymalnie trzy do pięciu minut.

Mnie zostało pokiwać głową w niedowierzaniu, że młody człowiek i prezes daje taki przykład. Niestety, nie pojmę tej jego wyższej konieczności. Ktoś z dziennikarzy rzucił, że to lans. Trudno się z tym nie zgodzić, bo pan prezes po krótkiej wymianie zdań, wsiadł do auta, podjechał pięć metrów, znów postał i wreszcie ruszył. Jakiego pracownika pilnował? Nie mam pojęcia, ale co najmniej dziwne wydaje mi się, że trzy razy dziennie musi robić jakieś samochodowe gonitwy po bulwarze. Czy to nie przesada?

Jak już musi Pan tam jeździć, Panie prezesie, niech Pan postawi stojak z rowerami do wypożyczania i trzy razy dziennie promuje taki sposób spędzania czasu.

I oficjalnie bardzo Pana proszę, niech Pan skończy z rozjeżdżaniem bulwaru. Rozumiem, że pańskie oko konia tuczy, ale dlaczego zaraz ten koń musi być mechaniczny?

Tekst i foto Hanna Kaup

18 lipca 2013 20:49, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Ten młody człowiek to totalny pozer! A stanowisko zawdzięcza łasce pana prezydenta, który miał kaprys! źle to świadczy i o jednym i o drugim!
Anonim_9291, 19.07.2013, 09:44, 83.17.49.233 ##

Domaradzki to rzutki człowiek, który dla kariery zrobi wszystko. Zdradził PO dla pierwszego miejsca na liście prezydenckiej, przechrzcił się na czerwono i w nagrodę dostał stołek prezesa GRH. A to , że dupa ciężka i chodzić się nie chce to jedno, a lansik to drugie. Tylko czemu to zawsze odbywa się kosztem podatnika. Panie Mariuszu, trochę pokory !

Anonim_7362, 19.07.2013, 16:49, 83.23.62.3 ##

pani Haniu, Dlaczego zamęcza pani prezesa takim pierdułkami. Pan prezes ma tyle spraw na głowie. Pani chciała by tylko w spokoju odpoczywać, a ludzie pracować musza. Jedni pracuja a inni ich pilnuja. Potem jedni i drudzy zechcą wypocząc na bulwarze. w ciszy i spokoju. Tak juz poważnie, to klamry na kolo i mandat na poczet miasta.
Anonim_2742, 19.07.2013, 18:00, 95.41.116.81 ##

Szanowna Pani Redaktor.
Rozumiem Pani argumenty. Postaram się dostosować do Pani uwag. Jednakże nie zawsze uda się nie wjechać na bulwar - np. dostawa karmy dla ptaków (worki po 50 kg). Co do sytuacji w której wjeżdżają auta inne niż GRH to mogę tylko powiedzieć jedno. Dostawa towaru na bulwarze jest możliwa. Wszyscy którzy wjeżdżają na bulwar są zobowiązani posiadać odpowiednie przepustki. Jak widać na zdjęciu również i w moim aucie taka jest. Nie rozumiem Pani agresji w stosunku do mojej osoby. Wszak po południu na bulwar nie wjeżdżam poza sytuacjami wyjątkowymi. Rozumiem, że to miejsce służy wypoczynkowi. Zgadzam się z Panią, że samochody bez przepustek nie powinny się po bulwarze poruszać. Przyzna Pani również że w czasie kiedy robiła Pani to zdjęcie na bulwarze stały również auta innych dziennikarzy. Jakoś o tym Pani nie wspomniała. Oczywiście Pani auta tam nie było i to fakt. Co do mojego rzekomego przestawienia auta i oczekiwania kolejnych 5 minut.... Pani redaktor. TVP nagrywała akurat wywiad z EMCEKA. Nie chciałem przeszkadzać. Poza tym co ma moje białe auto do rzeczy?? 80% wjazdów na bulwar jest realizowane naszym dostawczym Citroenem Berlingo. I tak jak wcześniej wspomniałem głównie w celu nadzoru pracowników i dostawy materiałów eksploatacyjnych lub pożywienia dla ptaków... Pozdrawiam Mariusz Domaradzki
Domaradzki M, 19.07.2013, 18:19, 81.190.169.39 ##

I poszły w świat oświadczenia Prezeska :) Po co się chłopiny czepiacie jak on worki 50 kg wozi! Prezesik jak Zosia Samosia, wszystko sam i sam ! A kto jeździ po bulwarze ? On sam !

Anonim_7362, 19.07.2013, 19:35, 83.23.62.3 ##

Panie Prezesie...jeszcze nie tak dawno Pan sam krytykował takie zachowania,Osoby publiczne powinny dawać dobry przykład..no cóż, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale proszę się zastanowić czy rower nie byłby lepszy dla ..zdrowszego siedzenia..
Anonim_3298, 19.07.2013, 21:02, 83.21.237.148 ##

Jak to mówią, tłumaczy się winny. I to zdanie: "Nie rozumiem Pani agresji w stosunku do mojej osoby." Nie za dużo smieszności na raz? Agresja - jak podają źródła to napad, inaczej zachowanie "mające na celu spowodowanie szkody fizycznej lub psychicznej."
Anonim_9833, 20.07.2013, 17:12, 46.170.2.58 ##

Dzisiaj Mariusz Domaradzki jest w mieście „Dziwnówek”. Cholera to tam też dowozi karmę dla ptaszków ?

Anonim_6826, 21.07.2013, 18:06, 79.186.37.150 ##

wstyd prezesie
Anonim_8264, 22.07.2013, 10:16, 37.30.104.40 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych to główny cel kolejnych prac remontowych, które drogowcy wykonają na terenie Nowego Miasta. Zadania ... <czytaj dalej>
Jak wygląda realizacja ZIT-ów?
Poziom kontraktacji środków ZIT Gorzowa Wlkp. w oparciu o wartość podpisanych umów o dofinansowanie wynosi obecnie 166,92 mln zł tj. ... <czytaj dalej>
Znów protest mieszkańców
Publikujemy treść protestu nadesłanego do redakcji 5 września. Protest przeciwko sprzedaży działki nr 250/34 przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie Wlkp. Domagamy ... <czytaj dalej>
Jeszcze więcej przestrzeni dla pieszych i rowerzystów
Miasto szykuje kolejne pozytywne zmiany dla rowerzystów i spacerowiczów. Zainteresowane firmy budowlane, mogą już składać oferty na wykonanie elementów infrastruktury ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Lubella" S.A.

ul. Kostrzyńska 2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 30 91
branża: Spożywcze artykuły - produkcja <czytaj dalej>

Policjanci nie tylko na służbie
Aspirant sztabowy Dariusz Sztylka i sierżant sztabowy Mateusz Partyka z ... <czytaj dalej>
Jeśli nie możesz być w Warszawie, posłuchaj radia
Gorzowska premiera książki „Jedzie Pan Jazz” miała miejsce w czerwcu. ... <czytaj dalej>
65 lat GTF
Miłośnicy fotografii spotkali się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej ... <czytaj dalej>
Usiedli przy otwartym stole
Wielokulturowy piknik z okazji 20-lecia województwa lubuskiego odbył się w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« wrzesień 2019 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
W kolejce po... rozum
Trudno, oj trudno żyje się dziś w którejś tam z kolei Rzeczypospolitej. Niby nowocześnie, niby lepiej, a każdego dnia aż chce mi się wyć z bezsilności, gdy zderzam się z ... <czytaj dalej>

Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>
Historyczna pamięć miasta
Młodzieży, weź udział w konkursie „Historyczna pamięć Miasta – Gorzów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_2237.jpg
Hanna Kaup:
Chopin w podgorzowskim lesie
To był jeden z piękniejszych koncertów chopinowskich. Niektórzy mówili, że ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Dlaczego będziemy pamiętać koncert zespołu Perfect
Koncert zespołu Perfect był ostatnim punktem obchodów 37. rocznicy Gorzowskich ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Trzeba sadzić drzewa
Najskuteczniejszym sposobem walki z globalnym ociepleniem jest sadzenie drzew. Szwajcarscy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Profilowanie, mikrotargetowanie i niejawni nadawcy
Facebook umożliwia docieranie do bardzo specyficznych grup wyborców ze specjalnie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4362:
a skąd kasa na te wszystkie plakaty wyborcze?
czyżby od koalicji? <czytaj dalej>
HAX:
Zabiera Pani głosy koalicji tym samym daje Pani przewagę PiSowi czyli jest Pani za PiSem ???????????? i łamaniem prawa przez nich ????????????‍ <czytaj dalej>
HAX:
To se głosuj lamusie na PiS a cała reszta normalnych na koalicje żadne wynalazki i plagiatorki na KOALICJĘ głosujemy 13.10.2019 bo będzie znów <czytaj dalej>
Anonim_6772:
Czy prawdą jest że Komunalnik z Nysy będzie wywoził śmieci w Gorzowie od przyszłego roku? <czytaj dalej>
Anonim_2416:
to istniemie koalicji wpycha Polakow w objecia pisu.
nikt nie zaglosuje na ideologie ktore oni prezentuja <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej