środa 19 lutego 2020     Arnold, Konrad, Marceli
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Prezes GRH zajeździ nam bulwar
eGorzowska - 4111_6vByeXapOnBs7tvMPAk.jpgNiektórzy mówią, że to lans. Dla mnie żenada. Młody wiekiem i stażem prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego Mariusz Domaradzki zajeździ nam gorzowski cud, czyli bulwar nad Wartą.

Na bulwarze przywróconym miastu dzięki unijnym środkom, bywam ostatnio dość często. Lubię przysiąść przy filiżance kawy, podyskutować, odpocząć. Niestety, nie ma dnia, by po miejscu przeznaczonym do spacerów i odpoczynku, nie jeździły jakieś samochody. A bo to komuś trzeba naprawić klimatyzator, a to dowieźć towar, a to coś zabrać. Nie sprzyja to atmosferze odpoczynku i powinno być jakoś uregulowane. Na całym świecie są takie miejsca, ale ruch kołowy jest tam prowadzony w wyjątkowych sytuacjach i w wyznaczonych godzinach. Tak można również u nas. Wystarczy pomyśleć.

Ale jeśli jestem w stanie zrozumieć którąś z wyżej wymienionych wyższych konieczności, tak nie pojmę, dlaczego sam prezes GRH Mariusz Domaradzki urządza sobie przejażdżki po bulwarze swoim białym autem. Kiedy w czwartek zadałam mu pytanie, dlaczego jeździ po terenie, który nie jest przeznaczony do ruchu kołowego, z naiwnością dziecka powiedział, że robi to trzy razy dziennie, bo musi pilnować pracowników, a potem jeszcze jechać pod cmentarz i że w ogóle ma tyle roboty z tym pilnowaniem, że nie ogarnia. Trochę mi to przypomniało dowcip z robotnikiem, który biega z pustą taczką, bo nie ma kiedy załadować.

Pan prezes próbował jeszcze żartować ze swojej masy ciała, którą musi jednak wozić i nawet nie próbował zrozumieć, że bulwar to nie tor samochodowy ani rozległy obszar, którego nie mógłby pokonać na własnych nogach w jakieś maksymalnie trzy do pięciu minut.

Mnie zostało pokiwać głową w niedowierzaniu, że młody człowiek i prezes daje taki przykład. Niestety, nie pojmę tej jego wyższej konieczności. Ktoś z dziennikarzy rzucił, że to lans. Trudno się z tym nie zgodzić, bo pan prezes po krótkiej wymianie zdań, wsiadł do auta, podjechał pięć metrów, znów postał i wreszcie ruszył. Jakiego pracownika pilnował? Nie mam pojęcia, ale co najmniej dziwne wydaje mi się, że trzy razy dziennie musi robić jakieś samochodowe gonitwy po bulwarze. Czy to nie przesada?

Jak już musi Pan tam jeździć, Panie prezesie, niech Pan postawi stojak z rowerami do wypożyczania i trzy razy dziennie promuje taki sposób spędzania czasu.

I oficjalnie bardzo Pana proszę, niech Pan skończy z rozjeżdżaniem bulwaru. Rozumiem, że pańskie oko konia tuczy, ale dlaczego zaraz ten koń musi być mechaniczny?

Tekst i foto Hanna Kaup

18 lipca 2013 20:49, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Ten młody człowiek to totalny pozer! A stanowisko zawdzięcza łasce pana prezydenta, który miał kaprys! źle to świadczy i o jednym i o drugim!
Anonim_9291, 19.07.2013, 09:44, 83.17.49.233 ##

Domaradzki to rzutki człowiek, który dla kariery zrobi wszystko. Zdradził PO dla pierwszego miejsca na liście prezydenckiej, przechrzcił się na czerwono i w nagrodę dostał stołek prezesa GRH. A to , że dupa ciężka i chodzić się nie chce to jedno, a lansik to drugie. Tylko czemu to zawsze odbywa się kosztem podatnika. Panie Mariuszu, trochę pokory !

Anonim_7362, 19.07.2013, 16:49, 83.23.62.3 ##

pani Haniu, Dlaczego zamęcza pani prezesa takim pierdułkami. Pan prezes ma tyle spraw na głowie. Pani chciała by tylko w spokoju odpoczywać, a ludzie pracować musza. Jedni pracuja a inni ich pilnuja. Potem jedni i drudzy zechcą wypocząc na bulwarze. w ciszy i spokoju. Tak juz poważnie, to klamry na kolo i mandat na poczet miasta.
Anonim_2742, 19.07.2013, 18:00, 95.41.116.81 ##

Szanowna Pani Redaktor.
Rozumiem Pani argumenty. Postaram się dostosować do Pani uwag. Jednakże nie zawsze uda się nie wjechać na bulwar - np. dostawa karmy dla ptaków (worki po 50 kg). Co do sytuacji w której wjeżdżają auta inne niż GRH to mogę tylko powiedzieć jedno. Dostawa towaru na bulwarze jest możliwa. Wszyscy którzy wjeżdżają na bulwar są zobowiązani posiadać odpowiednie przepustki. Jak widać na zdjęciu również i w moim aucie taka jest. Nie rozumiem Pani agresji w stosunku do mojej osoby. Wszak po południu na bulwar nie wjeżdżam poza sytuacjami wyjątkowymi. Rozumiem, że to miejsce służy wypoczynkowi. Zgadzam się z Panią, że samochody bez przepustek nie powinny się po bulwarze poruszać. Przyzna Pani również że w czasie kiedy robiła Pani to zdjęcie na bulwarze stały również auta innych dziennikarzy. Jakoś o tym Pani nie wspomniała. Oczywiście Pani auta tam nie było i to fakt. Co do mojego rzekomego przestawienia auta i oczekiwania kolejnych 5 minut.... Pani redaktor. TVP nagrywała akurat wywiad z EMCEKA. Nie chciałem przeszkadzać. Poza tym co ma moje białe auto do rzeczy?? 80% wjazdów na bulwar jest realizowane naszym dostawczym Citroenem Berlingo. I tak jak wcześniej wspomniałem głównie w celu nadzoru pracowników i dostawy materiałów eksploatacyjnych lub pożywienia dla ptaków... Pozdrawiam Mariusz Domaradzki
Domaradzki M, 19.07.2013, 18:19, 81.190.169.39 ##

I poszły w świat oświadczenia Prezeska :) Po co się chłopiny czepiacie jak on worki 50 kg wozi! Prezesik jak Zosia Samosia, wszystko sam i sam ! A kto jeździ po bulwarze ? On sam !

Anonim_7362, 19.07.2013, 19:35, 83.23.62.3 ##

Panie Prezesie...jeszcze nie tak dawno Pan sam krytykował takie zachowania,Osoby publiczne powinny dawać dobry przykład..no cóż, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale proszę się zastanowić czy rower nie byłby lepszy dla ..zdrowszego siedzenia..
Anonim_3298, 19.07.2013, 21:02, 83.21.237.148 ##

Jak to mówią, tłumaczy się winny. I to zdanie: "Nie rozumiem Pani agresji w stosunku do mojej osoby." Nie za dużo smieszności na raz? Agresja - jak podają źródła to napad, inaczej zachowanie "mające na celu spowodowanie szkody fizycznej lub psychicznej."
Anonim_9833, 20.07.2013, 17:12, 46.170.2.58 ##

Dzisiaj Mariusz Domaradzki jest w mieście „Dziwnówek”. Cholera to tam też dowozi karmę dla ptaszków ?

Anonim_6826, 21.07.2013, 18:06, 79.186.37.150 ##

wstyd prezesie
Anonim_8264, 22.07.2013, 10:16, 37.30.104.40 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Miasto tłumaczy, dlaczego opóźnia się remont Sikorskiego
Publikujemy informacje urzędu miasta dotyczące okoliczności przebudowy ulicy Sikorskiego i przyczyn przesunięcia terminów realizacji tej inwestycji. W związku z licznymi pytaniami ... <czytaj dalej>
Miliony na nowe miejsca w przedszkolach
Zarząd województwa podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów dotyczących poprawy dostępności i jakości edukacji przedszkolnej. Celem konkursów jest utworzenie nowych miejsc ... <czytaj dalej>
Samorządowcy w sprawie strategii
Publikujemy stanowisko samorządów północnej części województwa lubuskiego z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie projektu Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego ... <czytaj dalej>
Przychodnie do szpitali
Samorząd Województwa Lubuskiego planuje połączyć dwie przychodnie ze szpitalami. Chodzi o Przychodnię Dworcową i Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Hodowla Roślin Strzelce" Sp. z o.o.

ul. Myśliborska 81, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 30 31
branża: Rośliny, nasiona, cebulki - hurt <czytaj dalej>
Bank Ochrony Środowiska S.A. Bankomat

ul. Sikorskiego 104 a, Gorzów Wlkp.
tel.
branża: Bankomaty <czytaj dalej>
"Bora-Bora" Pizzeria Łukasz Król

ul. Kombatantów 34, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 25 25
branża: Restauracje <czytaj dalej>

17II2020
17II2020. To fotograficzne odbicie dwóch wież w wodzie przywodzi na myśl ... <czytaj dalej>
Premiera, na którą czekali miłośnicy disco-polo
Czy w walentynki może być nieromantycznie? Przekonaj się o tym. ... <czytaj dalej>
W Gorzowie powstanie centrum logistyczne
W najbliższy piątek, 14 lutego, przy ul. Szczecińskiej zostanie wmurowany ... <czytaj dalej>
Szpitalne obcowanie ze sztuką
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczyna działalność Galeria Sztuki ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
O segregacji odpadów i bezpieczeństwie konsumenta (3)
Coraz bliżej 1 marca, kiedy to wszyscy będziemy obowiązkowo segregować śmieci. Czy zwracamy uwagę, że opakowania plastikowe oznaczone jako 7 – INNE/OTHER nie podlegają recyklingowi, choć nie ma o tym ... <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - facet2b.jpg
Hanna Kaup:
18II2020
18II2020. Milord, doktorka, furgon militarny, lando, klap break, landolet, to tylko ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
17II2020
17II2020. To fotograficzne odbicie dwóch wież w wodzie przywodzi na myśl ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kierowcy wydają niemal połowę płacy minimalnej
na naprawę auta
Aż 31 proc. właścicieli aut odwiedza warsztat samochodowy 3-5 razy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Gdzie kupić auto?
Możliwości, jakie otwiera przed nami wtórny rynek ofert sprzedaży samochodów, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3695:
na wsi takie rzeczy to normalka
jak jacuś po polu jeździł kombajnem <czytaj dalej>
Anonim_9892:
do Taczki. Słucham z przyjemnością tego pana. On się w "gorzówku" marnuje, on do rządu powinien iść. Jak on mówi, to gdyby nie mój <czytaj dalej>
Anonim_4857:
sami debila wybrsliscie sobie na wójta gorzowa więc co sie dziwicie <czytaj dalej>
Taczka :
Co na to nasz najlepszy bajerant, rzecznik UM? Znowu jakieś bzdury. <czytaj dalej>
Anonim_9546:
Podobno rzecznik potwierdził, że to miasto zlecilo wycinkę, ale winą obarczył wykonawcę. Skandal <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej