czwartek 25 lutego 2021     Wiktor, Cezary, Zygfryd
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Żeby wygrać wiele, czasami trzeba wiele poświęcić
eGorzowska - 3781_Ua3Fk0TAL3r3l084Ty2l.jpg„W życiu piękne są tylko chwile”. I ona o tym wie. W dodatku tym właśnie przebojem zespołu Dżem wygrała bitwę w The Voice of Poland. Gorzowianka Magdalena Bałdych.

Część pierwszą tekstu o Magdalenie Bałdych przeczytasz tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,3751,

Był rok 2000. Jako absolwentka II LO, po – jak przyznaje – niezbyt dobrze zdanej maturze, nie miała na siebie pomysłu. Zawsze jednak żyła w niej pasja do muzyki. Jest w końcu najstarszą z rodzeństwa, w którym prawie każdy ma coś wspólnego z muzyką. Przyznaje jednak:
– W domu nie mieliśmy przykładu, że muzykiem można być i żyć z tego. Moi rodzice skończyli studia, poszli do pracy i wpajali nam, że trzeba skończyć studia, znaleźć pracę, a muzyka to tylko hobby. Więc czułam w sobie taką sprzeczność, czułam pasję do czego innego i bałam się wyjechać, by studiować coś, z czym nie do końca się zgadzam. Kiedy pojawiła się możliwość wyjazdu studenckiego do Stanów, by trochę popracować, stwierdziłam, że to świetna opcja, bo odwiedzie mnie od podejmowania decyzji o studiach. Jechałam na kilka miesięcy popracować, pozwiedzać, pouczyć się języka, zarobić, wrócić i zaaplikować na studia. Taki był plan. Wzięłam ze sobą gitarę w futerale z naklejką Kocham Gorzów. Już na miejscu poznałam człowieka, który w pewnym momencie zapytał, dlaczego nie chcę tam studiować. W umyśle 19-latki to była abstrakcja. Miałam dwa tygodnie, by zdecydować, czy zostaję. To było ogromne poświęcenie, ale jestem dziś strasznie z siebie dumna, że to zrobiłam.

Dziś Magda jest w Gorzowie, skąd jeździ na nagrania do programu The Voice of Poland.
– The Voice of Poland to nie był mój cel, ale jedna ze ścieżek prowadzących do niego. Kolejna podróż w moim muzycznym życiu. Robiłam już wiele rzeczy, mam za sobą mnóstwo doświadczeń muzycznych i niemuzycznych. Pracuję nad nowym materiałem, poznaję nowych ludzi, pokazuję swoje piosenki, chcę mieć niedługo gotowy singiel. A największym moim marzeniem jest zdobycie kontraktu płytowego, nagrywanie płyt i koncertowanie – mówi bez zastanowienia.

Zapytana o wybór miejsca na życie Magdalena Bałdych odpowiada:
– Bardziej od miejsca zależy mi na samorealizacji. Tam, gdzie będę mogła robić to, co kocham, tam będę. Kolejny raz zaryzykowałam. Najpierw 13 lat temu, gdy poleciałam tylko na wymianę i nagle musiałam zdecydować, czy zostaję, i teraz, kiedy sprzedałam swoje mieszkanie i przyjechałam do Polski. Jak skończy się moja przygoda tutaj, nie będzie koncertów, to tak jak przyjechałam z jednym plecakiem i gitarą, tak go znów spakuję i pojadę z powrotem – zwierza się w rozmowie z eGo.

Magdalena jest bardzo kontaktowa. Mówi dużo i chętnie. Przyznaje, że jest ryzykantką, ale:
– Podejmuję kalkulowane ryzyko. Nie popełniam głupich decyzji – dużo małych głupich jak najbardziej, ale dużych nie. W ważniejszych życiowych sprawach słucham swojego głosu i wewnętrznej intuicji. Uważam, że wszystko jest do zdobycia. W Polsce jest mnóstwo utalentowanych i śpiewających na wysokim poziomie osób. Wszędzie jest równie trudno, ale warto skupić się na tym, co się ma do pokazania. Żeby wygrać wiele, czasami trzeba wiele poświęcić. Ja się nie boję zmian, jestem typowym zodiakalnym bliźniakiem, nudzę się w jednym miejscu. I jak mnie pani zapyta, czy nie było mi żal tego mojego mieszkania, odpowiem, że w ogóle.

Co dla Magdy jest najważniejsze na dziś? Podążanie do celu, czyli – mówiąc językiem marketingu – sprzedaż produktu, w który wierzy.
– Nie będę się starała być kimś, kim nie jestem. Chcę być autentyczna. Mam nadzieję, że moja muzyka będzie taka sama jak ja, czyli pozytywna, inspirująca, niosąca ludziom radość – przekonuje.

Gorzowianka pisze też teksty, oczywiście o życiu i miłości, czyli takie, które trafiają głęboko do serca. Skąd je bierze?
– Uwielbiam ludzi, rozmawiać z nimi, bo każdy nosi w sobie jakąś historię – tłumaczy. – Jestem zawsze ciekawa człowieka, który siedzi obok mnie czy stoi przede mną.

A kto jest dla niej muzycznym guru?
– Niezmiennie od wielu lat Kaja. Uwielbiam i kocham ją. To mój numer jeden. Poza tym Perfect i Edyta Bartosiewicz – wylicza.
Zapytana, czego nigdy nie zrobiłaby w muzyce, odpowiada:
– Miałam różne muzyczne przygody, od rocka, przez śpiewanie hymnu, po disco, rapowałam też po angielsku, ale nigdy nie improwizowałam i nie umiałabym tego robić tak, jak robi to Adam w jazzie.

W The Voice of Poland Magda przeszła już bitwę i dogrywkę. 27 kwietnia wystąpi w koncertach finałowych. Prosi o wsparcie. Wierzy, że gorzowianie nie odmówią jej tego. I wierzy, że jej powrót do Gorzowa będzie szczęśliwym krokiem w życiu. Potrafi też wyobrazić sobie, co będzie robiła za rok od naszej rozmowy.
– Jest 5 kwietnia 2014. Jest piątek. Przygotowuję się do koncertu, na którym pani stoi w pierwszym rzędzie z balonem i transparentem.
– A gdzie jesteśmy?
– Oczywiście w Gorzowie. Tu, w filharmonii. Ja mam wydaną swoją płytę, ludzie pamiętają, że pokazałam się w The Voice of Poland. Na koncercie jest cała moja rodzina. Śpiewam charytatywnie w podziękowaniu dla Gorzowa za to, że tu jestem, że tu się urodziłam, tu stawiałam swoje pierwsze kroki, tu zaczęła się moja przygoda z muzyką – wylicza i natychmiast dodaje. – Ależ ja to poczułam. Aż mi ciarki poszły po ciele.

Występ Magdy już w sobotę. Program II. The Voice of Poland.

Hanna Kaup
Foto The Voice of Poland


24 kwietnia 2013 20:18, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Dzień modlitwy i pokuty
Pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 19 lutego, jest dniem pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich ... <czytaj dalej>
Chirurgia ogólna wraca do pracy
Dobra wiadomość dla pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Oddział wznawia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Ikebana" Beata Jędrzejczak

ul. PiłsudskiegoGorzów Wlkp.,
tel. 506 381 687
branża: Kwiaciarnie <czytaj dalej>
Lewandowski Marek Salon Tatuażu

ul. Dworcowa 9, Gorzów Wlkp.
tel. 697 290 180
branża: Tatuaże <czytaj dalej>
Zuchów M. i M. Sklep Mięsny

ul. Pomorskalok. 36, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 76 22
branża: Mięso, wędliny - detal <czytaj dalej>

15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. ... <czytaj dalej>
Tragiczny finał
Drugą połowę minionego tygodnia zdominowała w Gorzowie sprawa 80-letniego mężczyzny, ... <czytaj dalej>
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
Uwaga! Ważna zmiana
Uwaga Pacjenci z grupy 0 i seniorzy. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - image075.jpg
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Mach Mach, czyli Machiavelli Machulskiego
Na ten dzień czekałam jak wielu innych z utęsknieniem. Już ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jaka najlepsza?
Jaka szczoteczka jest najlepsza: tradycyjna, elektryczna czy soniczna? Jaką wybrać, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5386:
Jak można mieć depresję, skoro w Polsce nie ma problemów ? Gospodarka kwitnie, wyprzedza Japonię. <czytaj dalej>
Anonim_3962:
Wiesz to się bardzo łatwo udziela takich rad po fakcie. Zresztą nie wiemy jak bardzo rodzina była w to zaangażowana i jakie informacje o pacjenci <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Bardzo dobra reakcja czerwonego szpitala w spr swojego personelu. Nie wiem czy nie powinno zostac wszczete postępowanie dowodowe o nieumyślne doprow <czytaj dalej>
Anonim_2836:
cyt. "A co ty chcesz od rodziny?..."
w normalnej rodzinie ktoś z najbliższych pacjenta pojechałby taksówką, MZK lub czymkolwiek <czytaj dalej>
Anonim_3962:
Wypchano pacjenta ze szpitala po pięciu godzinach! Weź ty się ogarnij z takimi durnymi komentarzami. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej