czwartek 25 lutego 2021     Wiktor, Cezary, Zygfryd
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Gorzowianka z końca świata (1)
eGorzowska - 3751_n0xkM4tD3jNVnhhI8N.jpg„W życiu piękne są tylko chwile”. I ona o tym wie. W dodatku tym właśnie przebojem zespołu Dżem (właściwy tytuł "Naiwne pytania") wygrała bitwę w Voice of Poland. Gorzowianka Magdalena Bałdych.

Spotkałyśmy się przed koncertem Krzysztofa Pendereckiego w kawiarence Filharmonii Gorzowskiej. Przegadałyśmy godzinę, ale wtedy nie zdradziła mi, z kim i jaką piosenkę wybrał jej trener Marek Piekarczyk do kolejnej eliminacji programu Voice of Poland. Czekałam więc na tę chwilę, jak czeka się na mecz ulubionej drużyny.

„Kiedy byłam mała, zawsze chciałam dojść na koniec świata” – zaczęła swój sobotni występ. Poczułam ciary – bo lepszych słów nikt Magdzie nie mógł wybrać – i już wiedziałam, że wygra.

Magda startowała do X-Factora i do Must be the Music. Dostała się do obydwu programów. Ale przyszło też zaproszenie do Voice of Poland, czyli formatu muzycznego dla tych, którzy już coś w życiu osiągnęli. Gorzowianka musiała wybrać jeden, ponieważ w X-Factorze obowiązywał taki kontrakt, że jeśli decyduje się tam wystąpić, to nie może być gdzie indziej.

Zaryzykowała.

– Mogłam przecież iść na przesłuchanie i się nie dostać – mówi i zaraz dodaje:
– Jestem bardzo zadowolona, że posłuchałam swojej intuicji. Urzekła mnie formuła tego programu, inna niż pozostałe, bo jest zbudowana na pozytywnych emocjach. Jeśli nawet coś nie pójdzie dobrze, trenerzy nie zjadą osoby, najwyżej poddadzą konstruktywnej krytyce. Jest ogromny szacunek do każdego z nas. To nie zabawa, że mogę wskoczyć z ulicy, przypiąć sobie piórka tu i tam, poklaskać, przynieść może małpkę z zoo i mieć czas antenowy – opowiada.

Magdalena Bałdych w pierwszym występie zaśpiewała przed odwróconymi do niej tyłem jurorami „Tatuaż” Edyty Bartosiewicz. Ale gdyby sama mogła decydować, na pewno byłby to inny utwór.

– Nie byłabym w stanie pokazać w tej piosence wszystkich swoich możliwości. Nie chciałam jej prześpiewać, nie wiedziałam, jak do niej podejść, żeby nie było jakiegoś wycia gór i dołów. Wiedziałam, że będę ją śpiewać prosto. Patrycja Markowska powiedziała, że dla niej było za prosto. I ja się z nią zgadzam – przyznaje.

Jest w silnej grupie Marka Piekarczyka. Twierdzi, że znany muzyk doprowadził ich do łez, wybierając nie tylko polskie piosenki, które promuje, ale i osoby do rywalizacji. Justynę Steczkowską znała i lubiła z „Szansy na sukces”. Za to w ogóle nie wiedziała, kim jest „Afromental”.

– Ci chłopcy są chyba w moim wieku, kiedy wyjeżdżałam 13 lat temu do Stanów, nikt o nich nie słyszał. Ale jak się dowiedziałam, że jest Marek Piekarczyk, zaczęłam przeszukiwać Internet, urzekł mnie jego głos, dowiedziałam się, że Marek spędził kilka lat w Nowym Jorku i na dodatek w miejscach, w których i ja bywałam. Okazało się, że nieświadomie chodziłam po jego śladach. Strasznie chciałam być u Marka Piekarczyka.

Do tej pory Magdalena przeszła pre-castingi, do których przystąpiło kilkaset osób. 100 zaproszono do występów przed trenerami, a z tej setki do bitwy dostało się 48. Teraz odpadnie połowa. Potem jest dogrywka i do finału dojdzie 20. Siostra Adama Bałdycha nie traktuje ich jak rywali czy konkurentów:

– Teoretycznie tak jest, bo poniekąd rywalizujemy ze sobą, ale czuję, że jestem ponad to, co się tu dzieje. Wiem, że coraz więcej nas będzie odpadać, ale moja przygoda z tym programem jest niezależna od tego, czy ja kogoś pokonam, czy ktoś mnie pokona. Czasami lepiej jest być w dwóch odcinkach i naprawdę dobrze zaśpiewać, żeby cię zapamiętali, żeby można było wziąć ten materiał do producentów płytowych, żeby dostać kontrakt płytowy. Moim celem jest, by jak najwięcej osób mnie poznało, żeby zdobyć dobry kontrakt. Ja nikomu nie życzę źle i nikomu nie musi potknąć się noga, żebym ja czuła się usatysfakcjonowana. Takie mam podejście. I tak już udało mi się przejść przez kilkaset osób.

– Co więc dalej? – pytamy, życząc wygranej.

Co nam powiedziała Magda, o tym przeczytasz w drugiej części materiału.


Cdn.

Tekst i foto Hanna Kaup

15 kwietnia 2013 21:10, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Dzień modlitwy i pokuty
Pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 19 lutego, jest dniem pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich ... <czytaj dalej>
Chirurgia ogólna wraca do pracy
Dobra wiadomość dla pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Oddział wznawia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
MegFinanse

ul. Czereśniowa 6 pok. 104, Gorzów Wlkp.
tel. 721 329 089
branża: Finansowanie, kredyty <czytaj dalej>
PREMA SA

ul. Walczaka 94, Gorzów Wlkp.
tel. 95 724 09 80
branża: Łożyska <czytaj dalej>
Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Warta S.A. Makroregion

ul. Nadbrzeżna 17, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 38 82
branża: Ubezpieczeniowe firmy <czytaj dalej>

15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. ... <czytaj dalej>
Tragiczny finał
Drugą połowę minionego tygodnia zdominowała w Gorzowie sprawa 80-letniego mężczyzny, ... <czytaj dalej>
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
Uwaga! Ważna zmiana
Uwaga Pacjenci z grupy 0 i seniorzy. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - obaszewska-001.jpg
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Mach Mach, czyli Machiavelli Machulskiego
Na ten dzień czekałam jak wielu innych z utęsknieniem. Już ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jaka najlepsza?
Jaka szczoteczka jest najlepsza: tradycyjna, elektryczna czy soniczna? Jaką wybrać, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5386:
Jak można mieć depresję, skoro w Polsce nie ma problemów ? Gospodarka kwitnie, wyprzedza Japonię. <czytaj dalej>
Anonim_3962:
Wiesz to się bardzo łatwo udziela takich rad po fakcie. Zresztą nie wiemy jak bardzo rodzina była w to zaangażowana i jakie informacje o pacjenci <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Bardzo dobra reakcja czerwonego szpitala w spr swojego personelu. Nie wiem czy nie powinno zostac wszczete postępowanie dowodowe o nieumyślne doprow <czytaj dalej>
Anonim_2836:
cyt. "A co ty chcesz od rodziny?..."
w normalnej rodzinie ktoś z najbliższych pacjenta pojechałby taksówką, MZK lub czymkolwiek <czytaj dalej>
Anonim_3962:
Wypchano pacjenta ze szpitala po pięciu godzinach! Weź ty się ogarnij z takimi durnymi komentarzami. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej