środa 5 sierpnia 2020     Oswald, Emil, Maria
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Dobroczynni nagrodzeni
eGorzowska - 3745_j6yxUkiitQbmLfsM4qMP.jpg

Nagrody za szczególne osiągnięcia na polu działalności charytatywnej inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego, czyli statuetki Człowiek – Człowiekowi rozdane.

14 kwietnia, po mszy świętej odprawionej w kościele Pierwszych Męczenników Polski, sześć wyróżnionych osób odebrało statuetki Człowiek – Człowiekowi.

Nagroda ustanowiona w 1999 roku dla osób o szczególnych osiągnięciach związanych z działalnością charytatywną prowadzoną na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ma formę statuetki i jest wręczana przez biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Stefana Regmunta. W historii nagrody wręczono już 82 statuetki.

W tym roku wyróżniono kandydatów indywidualnych. Są nimi: Małgorzata Janczuk z Zielonej Góry, Teresa Nowak z Krosna Odrzańskiego, Helena Bakusiewicz z Krosna Odrzańskiego, Wanda i Ryszard Białonowiczowie oraz Katarzyna Burzawa z Gorzowa, a także Stanisław Szuflak ze Szczecina.

W czasie uroczystości odsłonięto i poświecono tablicę upamiętniającą 20 lat działalności Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, prowadzone przez Augustyna Wiernickiego.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Michała Wróblewskiego.Charakterystyka wyróżnionych:
1. Małgorzata Janczuk jest wolontariuszem w Hospicjum domowym im. Św. Pawła oraz Hospicjum stacjonarnym w Zielonej Górze. Wykonuje prace pielęgnacyjne i higieniczne przy chorych w okresie terminalnym. Poświęca im też wiele czasu na czytanie, spacery, wspólną modlitwę. Chętnie włącza się w różne akcje i kampanie w Hospicjum. Jest to osoba, na którą chorzy zawsze mogą liczyć. Pani Małgorzata to osoba niezwykle skromna, z wrażliwą duszą i dobrym sercem, lubiana i podziwiana przez całe otoczenie.

2. Teresa Nowak całe swoje życie pomaga innym, prowadząc działalność dobroczynną. Główne dzieło to świetlica środowiskowa, działająca przy parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Pani Teresa Nowak całą sobą umiłowała dzieci i młodzież. Jest zawsze ochocza do pomocy, zatroskana i nieoczekująca podziękowań. Pomaga rodzicom w wychowywaniu ich dzieci w duchu katolickim. Pomimo tego, iż niewiele posiada, oddaje swoje nieustannie innym, pomnażając wielkie dobro.

3. Helena Bakusiewicz jest jednym z głównych motorów działań w parafii. Organizuje i nadzoruje akcje Parafialnego Zespołu Caritas, prowadzi placówkę dla dzieci i młodzieży. Organizuje dzieciom wypoczynek letni i zimowy. Pani Helena bezinteresownie pomaga z sercem i od serca. Zawsze jest szczera i prawdziwa w swoich działaniach. Nie załamuje się i nie rezygnuje, gdy na drodze do celu napotyka trudności. Jej nieustająca siła w działaniu na rzecz potrzebujących jest przykładem nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla nas wszystkich.

4. Wanda i Ryszard Białonowicz
od 16 lat stanowią rodzinę dla niepełnosprawnej Karoliny, dla której zatroszczyli się o niezbędny sprzęt medyczny i godne warunki do życia oraz rozwoju intelektualnego. Państwo Białonowicz całe swoje życie, prywatne i zawodowe podporządkowali trosce o życie Karoliny. Są oni przykładem prawdziwego życia chrześcijańskiego i wzorem służby drugiemu człowiekowi, w którym żyje Chrystus. Rodzina angażuje się także w życie parafii. Patrząc na ich postawę można się uczyć, jak poświęcić się trosce o chorych.

5. Katarzyna Burzawa od siedmiu lat codziennie gotuje i wydaje obiady w Jadłodajni dla Ubogich przy Stowarzyszeniu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp. Można powiedzieć, że tym samym ratuje życie ubogim. Jej pozytywne oddziaływanie na podopiecznych jest ogromne. Przez postawę służebną, wypływający z jej wiary, cierpliwość i wyrozumiałość oraz pogodę ducha, potrafi tworzyć „Boży klimat” sprzyjający kształtowaniu chrześcijańskiej nadziei u osób głodnych i niedożywionych.

6. Stanisław Szuflak od 1992 roku bierze czynny udział w działalności Ruchu Trzeźwości w Sanktuarium Rokitniańskim i na terenie całej diecezji. Dzięki łasce uzdrowienia i nawrócenia, bezgranicznie i bezinteresownie udziela się na rzecz osób uzależnionych od alkoholu. Pan Stanisław niezmordowanie świadczy o uzdrowieniu w Chrystusie, bierze udział w licznych inicjatywach, zgromadził do pracy grono wolontariuszy. Od kilkunastu lat współorganizuje diecezjalne pielgrzymki w intencji trzeźwości do Rokitna. Jest przykładem człowieka doświadczonego przez życie, który mocą Bożą potrafi służyć ludziom z niezwykłym oddaniem.
Głównym przesłaniem nagrody jest szerzenie zasady miłości bliźniego przez nagradzanie ludzi, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności w diecezji. Wnioskodawcami są organizacje lub instytucje działające na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi.

Tekst i foto Hanna Kaup


Fotorelacja:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-04-14_dobroczynni_nagrodzeni,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-04-14_dobroczynni_nagrodzeni_2,


14 kwietnia 2013 22:19, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Tylko telefonicznie lub emailowo
Od środy 5 sierpnia kontakt z Biurem Obsługi Klienta oddziału ENERIS Surowce w Gorzowie Wielkopolskim jest możliwy tylko przez telefon ... <czytaj dalej>
"Dobry start" dla uczniów
Od 1 lipca wpłynęło ponad 1,4 mln wniosków o przyznanie jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny w ramach programu ... <czytaj dalej>
Bon Wsparcia Przedsiębiorców
Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o wznowieniu konkursu Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców i przeprowadzeniu naboru uzupełniającego na nowych – transparentnych ... <czytaj dalej>
Dziecko z COVID 19 w gorzowskim szpitalu
Do odwołania Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. wstrzymuje przyjęcia do Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Car-System'S 2" Joanna Maciejewska

ul. Warszawska 65, Gorzów Wlkp.
tel. 95 729 83 70
branża: Samochody - części, akcesoria - detal <czytaj dalej>
Pracownia

-------------------------------------, Gorzów Wlkp.
tel. --------------------------------------
branża: Artykuły gospodarstwa domowego - serwis <czytaj dalej>

Tylko telefonicznie lub emailowo
Od środy 5 sierpnia kontakt z Biurem Obsługi Klienta oddziału ... <czytaj dalej>
2VIII2020 - zgłoś się właścicielu
2VIII2020. Dwa i pół miesiąca temu pisałam o pewnym pomoście w ... <czytaj dalej>
31VII2020 - wstyd
31VII2020. Jeśli chcecie popsuć sobie nastrój, to koniecznie wybierzcie się na ... <czytaj dalej>
Produkcja Clinta Eastwooda
Wśród wielu propozycji kinowych na nowy tydzień wybraliśmy seans w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« sierpień 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Nie rozumiem
Z przerażeniem oglądam to, co dzieje się w czasie trwającej wciąż kampanii przed wyborami Prezydenta RP. Uszom i oczom nie wierzę, gdy widzę i słyszę, jak Premier RP zapewnia, że ... <czytaj dalej>
Lubisz ładnie mieszkać?
„Zielona ławeczka” czeka na Ciebie
Jest szansa na poprawę wyglądu podwórek i miejsc najbliższego otoczenia. <czytaj dalej>
Jakie są nasze Smaki Regionów
Ruszyła XX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Organizuje go <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - a.jpg
Hanna Kaup:
4VIII2020 - taki przecisk
4VIII2020. Od kiedy została wyremontowana ulica Wyszyńskiego, korzysta z niej coraz ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
3VIII2020 - bez prądu nie ma życia
3VIII2020. Bez prądu nie ma dziś życia. Wszystko co robimy, opiera ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Relacja córki z ojcem
Córeczka tatusia – choć niektórym to określenie kojarzy się negatywnie, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kardiolodzy apelują: Chroń życie!
NIE#zostańwdomu z zawałem!
W dobie epidemii SARS-CoV-2 liczba zabiegów kardiologii interwencyjnej spadła nawet ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_8319:
Chcesz żyć w tym chorym miasteczku, pracować i cieszyć sie Rodziną, bądź jak mgła - naucz się znikać. Bądź jak cień - nie posiadaj twarzy <czytaj dalej>
Anonim_8553:
Znając życie zerwą wybrzuszenie i wyrównają kostką brukową a urzędnicy powiedzą OK. <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
... żeby mu ręka uschła ! <czytaj dalej>
Anonim_8682:
Bobry nie atakują łódek. <czytaj dalej>
Anonim_8682:
Dzisiaj w okolicy plaży w Santocznie znaleziono zakatowanego bobra. Otrzymał 30 ciosów wiosłem i jeden nożem. Oczywiście utopiony..... <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej