piątek 26 lutego 2021     Bogumił, Aleksandra, Mirosława
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Zrób coś dla siebie
eGorzowska - 3579_rVY8rm9hweI7JmYDFsL.jpgPotrzebujesz wsparcia w rozwiązywaniu problemów życiowych i rozwoju osobistym? Ta propozycja jest dla Ciebie.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gorzowie zaprasza do skorzystania z oferty wsparcia w konstruktywnym rozwiązywaniu problemów życiowych i rozwoju osobistym.
– Program skierowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, doświadczających problemów osobistych i trudności życiowych, którzy nie posiadają wystarczających kompetencji osobistych i społecznych do poradzenia sobie z nimi – informuje psycholog Monika Kucharska. – Zajęcia będą polegały na korekcyjnych działaniach psychoterapeutycznych, socjoterapeutycznych i pedagogicznych, zmniejszających poziom zaburzeń zachowania oraz wspierających pozytywny rozwój osobowości.

Można zgłaszać się osobiście lub telefonicznie. W przypadku grup z udziałem dzieci i młodzieży rodzice będą zapraszani na indywidualne rozmowy w celu diagnozy problemu i właściwego przydziału do grupy. W przypadku zajęć grupowych dla osób dorosłych ważna jest osobista motywacja do udziału w zajęciach.

Zajęcia poprowadzi kadra merytoryczna Ośrodka Interwencji Kryzysowej: psycholog, trener Monika Kucharska, pedagog, psycholog Monika Wysocka, pedagog, mediator rodzinny Justyna Mazur, pedagog Monika Żurawska, pedagog, doradca zawodowy Anna Kowalczyk, pedagog Marzena Grabarczyk, interwent Robert Ciesielski.

Grupa socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania
Adresaci: dzieci i młodzież z różnego rodzaju zaburzeniami zachowania przejawiającymi się agresją lub autoagresją, zachowaniami naruszającymi normy, problemami społecznymi, nadmiernym wycofaniem, postawami aspołecznymi itp.
Cele zajęć: Poprawa społecznego i emocjonalnego funkcjonowania poprzez naukę konstruktywnego odreagowywania napięć i wyrażania emocji, rozpoznawania zagrożeń, rozwiązywania konfliktów, wychodzenie z niekorzystnych ról, organizowania i planowania czasu wolnego, rozwijanie empatii, zdolności akceptacji siebie i innych, identyfikację i rozwijanie zasobów osobistych.

Grupa pomocy psychologicznej dla młodzieży z problemami emocjonalnymi

Adresaci: młodzież z problemami emocjonalnymi, związanymi z lękiem, depresją, kryzysem tożsamości.
Cele zajęć: Poprawa kondycji psychicznej poprzez trening umiejętności obniżania napięcia emocjonalnego, identyfikację i korektę zniekształceń poznawczych, wzrost samooceny, podniesienie umiejętności interpersonalnych potrzebnych do nawiązywania i utrzymywania satysfakcjonujących relacji z rówieśnikami i dorosłymi, naukę twórczego rozwiązywania problemów.

Grupa psychoedukacyjna dla rodziców z problemami wychowawczymi
Adresaci: rodzice, którzy doświadczają trudności wychowawczych i chcą nauczyć się budowania lepszego kontaktu ze swoim dzieckiem.
Cele zajęć: Wzrost kompetencji wychowawczych poprzez wgląd w mechanizmy własnych zachowań rodzicielskich, określenie swojego rodzicielskiego potencjału i obszarów wymagających doskonalenia. Pogłębienie wiedzy i umiejętności w takich obszarach, jak: dobra, efektywna komunikacja z dzieckiem, rozpoznawanie potrzeb dziecka oraz własnych potrzeb jako rodzica, asertywność rodzicielska, rozwiązywanie konfliktów w relacji z dzieckiem, modyfikowanie niepożądanych zachowań bez stosowania przemocy, radzenie sobie z emocjami dziecka oraz własnymi emocjami.

Grupa wsparcia i pomocy psychologicznej dla osób samotnych

Adresaci: osoby, którym ciąży samotność, osierocone, odczuwające brak więzi osobistych i wsparcia.
Cele zajęć: Nawiązanie więzi i wzajemne emocjonalne wspieranie się uczestników, realny kontakt z drugim człowiekiem, budowanie poczucia przynależności, psychoedukacja dotycząca różnych aspektów tworzenia relacji, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Grupa wsparcia i pomocy psychologicznej dla osób opiekujących się osobami chorymi

Adresaci: osoby opiekujące się członkiem rodziny z powodu ciężkiej choroby lub niepełnosprawności i pozbawione możliwości realizacji swoich ważnych potrzeb psychicznych.
Cele zajęć: Zapobieganie izolacji społecznej i psychicznej osób obciążonych opieką nad osobami chorymi poprzez poczucie przynależności i akceptacji, jaką daje grupa podzielająca problemy, uzyskiwanie i dawanie wsparcia. Ponadto doświadczenie wglądu dotyczącego własnych potrzeb, zasobów, prawa do odrębności i różnych stanów emocjonalnych oraz pomoc w konstruowaniu osobistego planu rozwoju i wzrostu satysfakcji życiowej dzięki wykorzystaniu profesjonalnej pomocy psychologicznej.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu przez dwie godziny w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Okrzei 39 w Gorzowie, w grupach liczących 5-10 uczestników. Przewidziane są również konsultacje indywidualne dla uczestników grup. Zapisy osobiście lub telefonicznie pod numerem: 95 7 214 215.

Hak

28 lutego 2013 19:10, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Dzień modlitwy i pokuty
Pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 19 lutego, jest dniem pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich ... <czytaj dalej>
Chirurgia ogólna wraca do pracy
Dobra wiadomość dla pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Oddział wznawia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Surgo" Ireneusz Nogal

ul. Kręta 1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 726 34 65
branża: Surowce wtórne, złom <czytaj dalej>
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem

ul. Mościckiego 5, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 08 18
branża: Stowarzyszenia, kluby, związki <czytaj dalej>
"Chatka Kubusia Puchatka" Prywatne Przedszkole

ul. Saska 8, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 26 71
branża: Przedszkola - niepubliczne <czytaj dalej>

Promuj lubuskie przez kulturę
Promocja województwa przez kulturę, sztukę i ochronę dziedzictwa narodowego – ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. ... <czytaj dalej>
O tym trzeba rozmawiać!
Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na ... <czytaj dalej>
Tragiczny finał
Drugą połowę minionego tygodnia zdominowała w Gorzowie sprawa 80-letniego mężczyzny, ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - csc_0199.jpg
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Mach Mach, czyli Machiavelli Machulskiego
Na ten dzień czekałam jak wielu innych z utęsknieniem. Już ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_6337:
Mądrala, która czeka tylko, by wylać żółć. Daj sobie trochę luzu. Świat od razu będzie fajniejszy <czytaj dalej>
Anonim_5386:
Dwie śmieciarki w pogotowiu. <czytaj dalej>
Anonim_5386:
Jak można mieć depresję, skoro w Polsce nie ma problemów ? Gospodarka kwitnie, wyprzedza Japonię. <czytaj dalej>
Anonim_3962:
Wiesz to się bardzo łatwo udziela takich rad po fakcie. Zresztą nie wiemy jak bardzo rodzina była w to zaangażowana i jakie informacje o pacjenci <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Bardzo dobra reakcja czerwonego szpitala w spr swojego personelu. Nie wiem czy nie powinno zostac wszczete postępowanie dowodowe o nieumyślne doprow <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej