piątek 26 lutego 2021     Bogumił, Aleksandra, Mirosława
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Niech żyje bal!
eGorzowska - 3466_sloJLWg8ofvAAha2CYs4.jpg

Wszystko, co by w życiu nie robić, znajdzie swoich zwolenników, przeciwników lub co najmniej malkontentów. Tak też jest z działalnością charytatywną, również tu, u nas, w Gorzowie. Ostatniej styczniowej sobotniej nocy odbył się VII Bal Żużlowca.

Zaproszenia wykupiło około 200 osób. Sylwester Głodowski przygotował im ucztę, na której królowało swojskie jadło i tradycyjna polska kuchnia z gołąbkami, schabowym, piersią kurczaka czy własnej roboty wyrobami wędliniarskimi, ale też smakosze raczyli się sushi i wykwintnymi sałatkami. Jednym słowem jadła i napoju nikomu nie brakowało.

– Nie ma takiej opcji. Przygotowywaliśmy to wszystko przez dwa dni – powiedział szef kuchni Komoda Adam Land tuż przed rozpoczęciem balu. I rzeczywiście. Niczego nie zabrakło, a ludzie bawili się do późnych godzin nocnych, bo kiedy przekraczałam próg swojego domu, była 3.30, a na sali została większość gości. To znak, że bawili się świetnie. Bo to w końcu najważniejszy w roku gorzowski bal, który Władysław Komarnicki organizuje od siedmiu lat.

Ten miał być najtrudniejszy, bo przecież jest kryzys. I nawet w pewnym momencie zaczynaliśmy wierzyć, że tak będzie, bo przecież rakieta Karoliny Woźniackiej nie poszła tak, jak prezes marzył i nie osiągnęła 10 tys. zł, ale – kiedy wylicytowano słynny motocykl za 40 tys. Władysław Komarnicki przyznał, że spodziewał się tego, bo w takim celu odbywał swoje dwumiesięczne „kolędowanie” po kolegach od biznesu.
– Nie mogłem przecież wszystkiego zdradzić przed balem – powiedział szczęśliwy po licytacji. Do sukcesu, którym będą kolejne pieniądze na cele Hospicjum im. Św. Kamila w Gorzowie, przyczyniło się – założone wcześniej – konsorcjum firm budowlanych.

Ale pierwszy szok przeżyli wszyscy, gdy zaczęła się licytacja nalewek wicewojewody Jana Świrepo. Ich cena osiągnęła niewyobrażalną wielkość – 17 tys. zł. Od dzisiejszej nocy 32 różne w smaku nalewki są własnością biznesmena Mariusza Szczęsnego z Przytocznej, któremu żona Beata zafundowała taki prezent.

Wszystko na VII Balu Żużlowca miało swój ścisły scenariusz. Na początku zostali wywołani ci, którzy – żeby do balu doszło – wyłożyli konkretną kasę. Na 111,5 tys. zł złożyli się: Sylwester Głodowski z Komody (catering za 25 tys. zł), SE Bordnetze, NoVa Park, ICT Poland, PGE Elektrociepłownia Gorzów, Agro-Biznes, KSSSE, Kontrast sp. z o.o. i stały darczyńca, który od lat zachowuje anonimowość.

Potem była pierwsza licytacja, koncert gwiazdy wieczoru grupy Zakopower, tańce i kolejne licytacje. Od początku bal obfitował w niespodzianki. Zanim pojawili się goście, jeszcze przy pustych stołach Władysław Komarnicki z małżonką odtańczył pierwszy taniec wieczoru. Potem witał zaproszonych, szczególnie serdecznie tych, którzy przyjechali z Polski. Wśród nich był minister w rządzie Aleksandra Kwaśniewskiego i jego doradca Robert Smoleń. Przywiózł list od byłego prezydenta i jego książkę – która poszła za 1,5 tys. zł. Z Poznania przyjechał prezes zarządu Energo-Utech Krzysztof Kwiatkowski, który za srebrną monetę z wizerunkiem Stefana Batorego, wybitą z okazji 750-lecia miasta zapłacił 3 tys. zł. Z kolei Tomasz Gollob przywiózł swój plastron, który po licytacji sam kupił za 5,5 tys. zł, a wicemarszałek Maciej Szykuła oddał – za 8 tys. zł – pochodzące z lat 50. zdjęcie trzech żużlowców i lubuskie wina od marszałka województwa. Gościem honorowym była Nina Nowak, która w piątek wieczorem wystąpiła  w Filharmonii Gorzowskiej.

Wśród licytujących równego sobie nie miał szef Drawexu Krzysztof Borkowski, który m.in. za 11 tys. zł kupił brązowy medal Stali Gorzów. Przyznał, że kiedy idzie na Bal Żużlowca, to specjalnie się do niego przygotowuje.
– Zawsze mam 20-25 tys. zł i uważam, że to jest dobra kwota. A pomagam, bo to mi daje radość, a mojej pracy sens – powiedział jeszcze przed balem.

Dzięki ludziom takim jak on, na VII Balu Żuzlowca zebrano ćwieć miliona złotych, a w czasie siedmiu edycji - ponad milion.

Noc z 26 na 27 stycznia zapisała się na kartach gorzowskiej historii. I co by nie mówili przeciwnicy albo malkontenci, zapisała się chwalebnie. To szczególne, że są ludzie, którzy potrafią bawić się dla dobra innych. W moim przekonaniu nie ma nic złego w dobroczynności, choć rzeczywiście może się wydawać, że ona zbyt często wyręcza obowiązek państwa. Kiedy myślę o Balu Żużlowca, myślę o tych, dla których o ten bal walczyła siostra  Michaela Rak, kiedy jeszcze prowadziła gorzowskie hospicjum. Za każdym razem powtarzała, że ci, którzy w hospicjum żegnają się z życiem, dzięki ludziom o hojnych sercach, robią to godnie. I dobrze, że to wydarzenie stało się częścią naszej tradycji. Dlatego powiem to, co powinniśmy powtarzać wszyscy: Niech żyje bal! Bo – jak śpiewa Maryla Rodowicz, przecież „życie to bal jest nad bale”.

Tekst i foto Hanna Kaup
Fotorelacja:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal_2,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal_3,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal_4,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal_5,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal_6,
niech zyje bal, zdjęcie 1/1
 


27 stycznia 2013 16:11, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Za granicą też są modelki.
Anonim_3935, 29.01.2013, 13:30, 178.183.176.198 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Dzień modlitwy i pokuty
Pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 19 lutego, jest dniem pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich ... <czytaj dalej>
Chirurgia ogólna wraca do pracy
Dobra wiadomość dla pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Oddział wznawia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Figura Mariola Burdziuk Jan S.C. Biuro Rachunkowe

ul. Kombatantów 34, Gorzów Wlkp.
tel. 507 028 563
branża: Biura - rachunkowe <czytaj dalej>
NOT Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Rada Regionalna

ul. Podmiejska 9, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 24 90
branża: Rzeczoznawcy <czytaj dalej>
Hajdasz Bogusława Usługi Transportowe

ul. Armii Ludowej 22 m. 5, Gorzów Wlkp.
tel. 608 717 379
branża: Transport samochodowy <czytaj dalej>

Promuj lubuskie przez kulturę
Promocja województwa przez kulturę, sztukę i ochronę dziedzictwa narodowego – ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. ... <czytaj dalej>
O tym trzeba rozmawiać!
Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na ... <czytaj dalej>
Tragiczny finał
Drugą połowę minionego tygodnia zdominowała w Gorzowie sprawa 80-letniego mężczyzny, ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 1d.jpg
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Mach Mach, czyli Machiavelli Machulskiego
Na ten dzień czekałam jak wielu innych z utęsknieniem. Już ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_6337:
Mądrala, która czeka tylko, by wylać żółć. Daj sobie trochę luzu. Świat od razu będzie fajniejszy <czytaj dalej>
Anonim_5386:
Dwie śmieciarki w pogotowiu. <czytaj dalej>
Anonim_5386:
Jak można mieć depresję, skoro w Polsce nie ma problemów ? Gospodarka kwitnie, wyprzedza Japonię. <czytaj dalej>
Anonim_3962:
Wiesz to się bardzo łatwo udziela takich rad po fakcie. Zresztą nie wiemy jak bardzo rodzina była w to zaangażowana i jakie informacje o pacjenci <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Bardzo dobra reakcja czerwonego szpitala w spr swojego personelu. Nie wiem czy nie powinno zostac wszczete postępowanie dowodowe o nieumyślne doprow <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej