
Z okazji Światowego Dzień Chorego Caritas organizuje akcje, które mają pomóc cierpiącym.
Podaruj Kroplę Miłości to akcja Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, zachęcająca Lubuszan do oddawania krwi.
Pisaliśmy o tym w materiale: http://www.egorzowska.pl/pokaz,z_pierwszej_reki,2250,
– Każdy może pomóc drugiemu człowiekowi, ponieważ oddanie krwi to najcenniejszy dar, to niejednokrotnie nadzieja na wyleczenie – informuje
Anita Łukowiak z Caritas w Gorzowie.
Mobilny punkt poboru krwi pojawi się 11 lutego w Zielonej Górze, 14. w Strzelcach Krajeńskich, a 15. i 16. w Gorzowie.
Poza akcją krwiodawstwa, Caritas organizuje zbiórkę sprzętu rehabilitacyjnego, który trafi do wypożyczalni w Zielonej Górze i Gorzowie. Niepotrzebny sprzęt można przynosić do swojej parafii.
Od 6 lutego jest do nabycia nektar długowieczności, czyli bioaktywny ekstrakt ziołowy według receptury O. Klimuszko. Nektar spowalnia procesy starzenia skóry, wspomaga pracę serca i wywiera pozytywny wpływ na elastyczność naczyń krwionośnych. Wzmacnia siły witalne i poprawia komfort psychiczny. Napój zawiera także dobową dawkę naturalnej witaminy C, dzięki czemu wzmacnia odporność.
– To wspólny, pionierski projekt Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na działalność charytatywną Caritas – dodaje A. Łukowiak.
Nektar dostępny jest w parafialnych zespołach oraz magazynach Caritas w Zielonej Górze i Gorzowie, w Domu Uzdrowienia Chorych w Głogowie oraz podczas akcji Podaruj Kroplę Miłości. Ofiara za nektar – 19.90 zł.
Ponieważ zbliżają się Walentynki, ostatniej w najbliższym czasie akcji Caritas towarzyszy hasło Zakochani dla chorych. Przeprowadzi ją młodzież z 46 szkolnych kół Caritas. Ok. 2 tys. wolontariuszy będzie kwestować, sprzedawać własne wyroby kulinarne i gadżety walentynkowe, by pomóc chorym dzieciom ze swoich środowisk.
– Światowy Dzień Chorego przypadający 11 lutego zbiega się z dniem zakochanych (14 lutego). To dobry czas na zorganizowanie wspólnej akcji na rzecz chorych. Chcemy uwrażliwiać dzieci i młodzież na potrzeby chorych i niepełnosprawnych, a także na konieczność niesienia pomocy ludziom cierpiącym – podkreśla Anita Łukowiak.
Szczegóły na stronie
www.caritas.zgora.pl.
Oprac. JanKa
Trudniejszy przejazd przez centrum
Uwaga! Poważne utrudnienia i trudniejszy przejazd przez centrum.
Przebudowa skrzyżowania ulic Bolesława Chrobrego, Wybickiego i Władysława Jagiełły będzie realizowana w dwóch ...
<czytaj dalej>Polska obszarem wysokiego ryzyka
Polska została zakwalifikowana jako obszar wysokiego ryzyka. Rozporządzenie obowiązuje od niedzieli 21 marca.
W związku z powyższym, nie wprowadzono rozporządzenia odnośnie ...
<czytaj dalej>Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza.
List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ...
<czytaj dalej>Nie pałac, a budynek pasywny
Nieprawdziwe są informacje, że Urząd Marszałkowski buduje pałac za 80 mln zł. Budowa budynku pasywnego jest projektem kluczowym w Strategii ...
<czytaj dalej>