W Filharmonii Gorzowskiej odbyło się wręczenie stypendiów naukowych i artystycznych Miasta Gorzowa. Otrzymało je 79 uczniów za osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013.
79 uczniów zostało nagrodzonych stypendiami naukowymi i artystycznymi. Wybrano ich z 141 kandydatur, jakie wpłynęły do komisji, która obradowała 10 czerwca. Wśród wyróżnionych nagrodami pieniężnymi znaleźli się uczniowie wybitnie uzdolnieni, którzy reprezentowali nasze miasto w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w etapach: centralnym, okręgowym i wojewódzkim.
– Żeby osiągnąć sukces, trzeba mieć skrzydła albo plecy – powiedział na powitanie dyr. II LO
Tomasz Pluta i zaraz dodał, że obecni na sali wybrali skrzydła.
Gratulował im i życzył szczęścia w następnych latach prezydent
Tadeusz Jędrzejczak, który – z przedstawicielami Rady Miasta – wręczył decyzje o przyznaniu stypendiów.
Na stypendia przeznaczono 49. 995 zł, które podzielono:
• Stypendia I stopnia (1000 zł) przyznano 16 uczniom – laureatom międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad, turniejów, zawodów przedmiotowych i artystycznych,
• Stypendia II stopnia (700 zł) przyznano 20 uczniom – finalistom ogólnopolskich oraz laureatom okręgowych olimpiad, turniejów, zawodów przedmiotowych i artystycznych,
• Stypendia III stopnia (465 zł) przyznano 43 uczniom – laureatom ogólnopolskich konkursów przedmiotowych i interdyscyplinarnych, finalistom okręgowych oraz laureatom wojewódzkich olimpiad, turniejów, zawodów przedmiotowych i artystycznych.
Stypendia I stopnia - 1000 zł:
naukowe:
Michał Wieczorek Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Przemysław Pietrzak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Weronika Adamska Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Patrycja Barylski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Damian Korenkiewicz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Jakub Król Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Gabriela Różańska Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Alicja Flis IV Liceum Ogólnokształcące
9Magda Trafis Zespół Szkół Gastronomicznych
Maciej Szałachowski Zespół Szkół Mechanicznych
Krzysztof Owczarek Zespół Szkół Mechanicznych
artystyczne:
Michał Strychowski Liceum Plastyczne
Ewa Piechocka Liceum Plastyczne
Łukasz Trzeciak Liceum Plastyczne
Wiktoria Raminiak Szkoła Muzyczna I i II st.
Dominika Stróżyk Szkoła Muzyczna I i II st.
Stypendia II stopnia - 700 zł:
naukowe:
Emilia Nowak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Maja Hendler Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Michał Wojtaszak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Alicja Barylski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Monika Bełej Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Maximilian Czapla Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Jakub Kozłowski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Patrycja Kwiecień Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Jakub Lemiesz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Małgorzata Mikutel Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Weronika Zapadka Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Paulina Mrowicka IV Liceum Ogólnokształcące
Agata Malinowska IV Liceum Ogólnokształcące
Anna Konieczna Zespół Szkół Ekonomicznych
Jakub Lepiato Zespół Szkół Ekonomicznych
Marcin Pałasz Zespół Szkół Ekonomicznych
Tomasz Kulczycki Zespół Szkół Elektrycznych
Daniel Bartosiewicz Zespół Szkół Gastronomicznych
Aleksandra Kowalczykowska Zespół Szkół Gastronomicznych
artystyczne:
Olga Szymańska Szkoła Muzyczna I i II st.
Stypendia III stopnia - 465 zł:
naukowe:
Maciej Bachorz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Paweł Trybała Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Lawrence Drojetzki Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Konrad Piórkowski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Agata Celejewska Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Maria Dopierała Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Łukasz Nowak IV Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Zwieruho Zespół Szkół Elektrycznych
Mateusz Leśnicki Zespół Szkół Elektrycznych
Mateusz Białas Zespół Szkół Budowlanych
Martyna Sukiennik Gimnazjum nr 7
Daniel Kukawka Gimnazjum nr 7
Maria Michalkiewicz Gimnazjum nr 13
Wiktor Bohusz Gimnazjum nr 13
Aleksandra Szefer Gimnazjum nr 13
Krzysztof Łoń Gimnazjum nr 13
Klaudia Miler Gimnazjum nr 20
Emma Thomas Gimnazjum nr 21
Dobrosław Cieślewicz Katolickie Gimnazjum św. Tomasza z Akwinu
Wiktor Koropczuk Szkoła Podstawowa nr 1
Adam Trocki Szkoła Podstawowa nr 4
Dominika Wilk Szkoła Podstawowa nr 15
Piotr Lisowski Szkoła Podstawowa nr 16
Mateusz Pogonowski Szkoła Podstawowa nr 17
Przemysław Kamelski Szkoła Podstawowa nr 20
Przemysław Węglik Szkoła Podstawowa nr 20
Adam Kisiel Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców
Jakub Grześkowiak Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców
Natalia Walczak Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego
Jakub Gramza Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego
Szymon Piątek Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego
Wiktoria Drzazga Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego
Tomasz Szeligowski Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego
Aleksandra Rzeźniewska Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego
Kamil Wyciński Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego
Katarzyna Weryszko Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego
Jakub Wójcik Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego
Nikodem Białkowski Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego
Maciej Potocki Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego
Karol Czarnecki Gimnazjum Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców
artystyczne:
Maja Prylińska Szkoła Muzyczna I i II st.
Katarzyna Szwarc Szkoła Muzyczna I i II st.
Wiktoria Wilms Szkoła Muzyczna I i II st.
W skład komisji weszli:
przewodnicząca Halina Kunicka
członkowie:
Halina Antczak – zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta,
Jolanta Andrysiak-Walas – inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta,
Stanisław Jodko – dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych,
Maria Traczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15,
Jerzy Koziura – dyrektor Zespołu Szkół nr 20,
Katarzyna Sikorska-Kozłowska – dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia.
Od roku 1997 nagrodzono 724 uczniów.
Red.
Foto Hanna Kaup